Dla kogo wirtualna księgowość?

Byadmin

Dla kogo wirtualna księgowość?

Zainteresowanie internetem cały czas wzrasta a w związku z tym coraz różne branże wprowadzają ulepszenia, które pozwalają na komunikowanie się za pomocą na przykład drogą mailową. Coraz częściej myślimy o internecie jako o miejscu, które jest źródłem praktycznych rozwiązań. Okazuje się, że ułatwia nam on codzienne życie – możemy wykonywać przelewy, komunikować się z innymi osobami, a także prowadzić własną firmę i księgowość.

Klasyczna czy wirtualna księgowość?

Mimo, iż wirtualna księgowość nie jest niczym nowym, to dopiero w ostatnich latach mogliśmy więcej o niej usłyszeć. Żeby z niej korzystać potrzebujemy komputera oraz dostępu do internetu. Dodatkowo, coraz więcej klasycznych biur księgowych oferuje wirtualną księgowość. Zanim jednak wybierzemy ostatecznie biuro, z którego usług chcemy korzystać, powinniśmy jak najwięcej się dowiedzieć na temat firmy, a następnie spotkać się na rozmowę. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy na pewno powierzasz swoją firmę w dobre ręce. Wirtualna księgowość pozwala nam na to abyśmy z pozycji swojego domu czy firmy, załatwiali wszystkie sprawy z biurem księgowym.

Większe możliwości – czy aby na pewno?

Wirtualna księgowość cały czas się zmienia, a to wszystko dlatego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych taką usługą. Najczęściej z takich usług korzystają bardzo duże firmy,z których właściciele nie mają czasu aby zawozić dokumenty do biura rachunkowego, a także małe, jednoosobowe firmy. Jeśli chcesz skorzystać z wirtualnej księgowości wystarczy, że zarejestrujesz się na odpowiedniej platformie.

Byadmin

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego to trudna decyzja, która nie zawsze okazuje się prawidłowa. Oczywiście możesz go zmienić, jednak musisz pamiętać o ważnych zasadach. Na początku może Ci się wydać, że przeniesienie wszystkich dokumentów zajmie wiele czasu. Pamiętaj jednak, że powoli dokonasz zmian i na pewno będziesz zadowolony.

Poinformuj o zmianach

Na samym początku, porozmawiaj ze swoim obecnym biurem księgowym i poinformuj o zmianach. Pamiętaj aby taką decyzję podjąć dopiero, gdy ustalisz współpracę z nowym. Najlepiej będzie jeśli przeznaczysz na taką zmianę 3 miesiące. Jest to bezpieczny czas i pozwoli na wdrożenie zmian. Zwróć dokładnie uwagę do kiedy masz podpisaną umowę ze starym biurem, a umowę z nowym podpisz tak, aby zaczęła się dzień po skończeniu starej. To kiedy zmienisz biuro zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i oczywiście masz pełną dowolność. Jednak ze względu na wiele formalności, najlepszym czasem jest koniec okresu rozliczeniowego. Jeśli dokonałbyś zmian w połowie miesiąca, mogłoby to zaprowadzić chaos.

Dokumentacja na pierwszym miejscu

Pamiętaj, żeby przy zmianie biura rachunkowego, odebrać od nich wszystkie dokumenty. Koniecznie zabierz deklaracje VAT, deklaracje podatkowe, a także sprawozdania finansowe, akta osobowe i oryginały wszystkich dokumentów. Zazwyczaj takie dokumenty, o ile się nie przedawniły, przechowujesz na własną rękę, tak aby nowe biuro zajęło się typowo nowymi sprawami, które do nich należą. Niektóre biura mogą Ci zaoferować również przechowywanie starych dokumentów, ale zazwyczaj jest to dodatkowo płatne.

Byadmin

Przykłady doskonałych biur wirtualnych

W ramach uzupełnienia rankingu biur, przedstawimy opisy wszystkich najważniejszych tego typu firm w Polsce

Byadmin

Ranking Biur

Szukasz najlepszego biura wirtualnego w Swoim mieście lub całej Polsce? Doskonale trafiłeś, specjalnie prowadzony przez nas ranking wirtualnych biur rachunkowych ci w tym pomoże