Jak zmienić biuro rachunkowe?

Byadmin

Jak zmienić biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego to trudna decyzja, która nie zawsze okazuje się prawidłowa. Oczywiście możesz go zmienić, jednak musisz pamiętać o ważnych zasadach. Na początku może Ci się wydać, że przeniesienie wszystkich dokumentów zajmie wiele czasu. Pamiętaj jednak, że powoli dokonasz zmian i na pewno będziesz zadowolony.

Poinformuj o zmianach

Na samym początku, porozmawiaj ze swoim obecnym biurem księgowym i poinformuj o zmianach. Pamiętaj aby taką decyzję podjąć dopiero, gdy ustalisz współpracę z nowym. Najlepiej będzie jeśli przeznaczysz na taką zmianę 3 miesiące. Jest to bezpieczny czas i pozwoli na wdrożenie zmian. Zwróć dokładnie uwagę do kiedy masz podpisaną umowę ze starym biurem, a umowę z nowym podpisz tak, aby zaczęła się dzień po skończeniu starej. To kiedy zmienisz biuro zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i oczywiście masz pełną dowolność. Jednak ze względu na wiele formalności, najlepszym czasem jest koniec okresu rozliczeniowego. Jeśli dokonałbyś zmian w połowie miesiąca, mogłoby to zaprowadzić chaos.

Dokumentacja na pierwszym miejscu

Pamiętaj, żeby przy zmianie biura rachunkowego, odebrać od nich wszystkie dokumenty. Koniecznie zabierz deklaracje VAT, deklaracje podatkowe, a także sprawozdania finansowe, akta osobowe i oryginały wszystkich dokumentów. Zazwyczaj takie dokumenty, o ile się nie przedawniły, przechowujesz na własną rękę, tak aby nowe biuro zajęło się typowo nowymi sprawami, które do nich należą. Niektóre biura mogą Ci zaoferować również przechowywanie starych dokumentów, ale zazwyczaj jest to dodatkowo płatne.

About the author

admin administrator